Standard wykonania

Standard wykonania:

Ściany  nośne

Zewnętrzne  oraz  wewnętrzne  ściany nośne zostały  zaprojektowane  jako  murowane  z  pustaków ceramicznych (np. Porotherm),  o  gr.  25 cm, ściany wewnętrzne międzylokalowe wykonane z pustaków (Silka), o gr. 24 cm, zapewniających optymalną izolację akustyczną pomieszczeń; Ściany zewnętrzne ocieplone styropianem grafitowym o gr. 15 cm, pokryte tynkiem cienko warstwowym oraz miejscowo obłożone okładziną elewacyjną (kamienną, gresową, imitującą cegłę lub panelami kompozytowymi w kolorze ciemnoszarym). Ściany na wysokości cokołu obłożone tynkiem mozaikowym.

 

Ściany  działowe

Wewnętrzne  ściany zostały  zaprojektowane  jako  murowane  z  pustaków ceramicznych (np. Porotherm) gr. 12cm i gr.8cm;

 

Stropy międzykondygnacyjne

Stropy  międzykondygnacyjne  budynków  projektuje  się  w  postaci  stropów żelbetowych gr. 16cm,  wylewanych wg projektu konstrukcji; oraz jako drewniane na belkach drewnianych 8x18cm.

 

Nadproża okienne i drzwiowe

Systemowe- Porotherm lub żelbetowe wg projektu konstrukcji;

 

Dach

Jest to dach dwupołaciowy – symetryczny z nachyleniem obu połaci wynoszącym 30˚ pokryty blachą na rąbek stojący w kolorze grafitowym. Konstrukcję  dachu  zaprojektowano  jako  drewnianą,

 

Wentylacja

System wentylacji mechanicznej – rekuperacja.

 

Kominy

Przewody dymowe, spalinowe, wentylacyjne zaprojektowano z kształtek systemowych. Wyloty zaprojektowano do góry lub na boki, zakończenie wylotów zaprojektowano za pomocą obróbki blacharskiej. Komin powyżej połaci dachowej zaizolowany wełną o gr. 5 cm i wykończony tynkiem akrylowym lub blachą.

 

INNE ELEMENTY

 

Parapety

Zewnętrzne parapety np. z blachy powlekanej w kolorze ciemnoszarym. Parapety wewnętrzne – brak (do indywidualnej aranżacji klienta),

 

Stolarka okienna

Okna PCV, rozwieralno-uchylne w okleinie ciemnoszarej od zewnątrz i w kolorze białym od wewnątrz. współczynnik przenikania ciepła „U” dla = okna 1,0 W/m2K

 

Stolarka drzwiowa

Drzwi wejściowe do lokali mieszkalnych, współczynnik przenikania ciepła „U” dla drzwi zewn. = 1,20 W/m2K, szerokość skrzydła 90cm, wys. 210cm (światło drzwi).

Obróbki blacharskie

Obróbki z blachy ocynkowanej, w kolorze dostosowanym do kolorystyki pozostałych elementów, do wybrania w późniejszym etapie inwestycji oraz akceptacji przez Inwestora.

 

Rynny i rury spustowe.

Rury stalowe w kolorze dostosowanym do koloru pokrycia dachu.

 

Tynki wewnętrzne w pomieszczeniach:

W mieszkaniach tynki gipsowe, w pomieszczeniach mokrych  cementowo -wapienne

 

Izolacje termiczna              

Izolacja termiczna podposadzkowa z twardego styropianu EPS-100 gr. 12,0cm w podłodze na gruncie. W garażu  9 cm.

 

Wylewki

Wylewka cementowa gr. 5 i 10cm (w garażu), zatarta na gładko, zbrojona włóknem rozproszonym, z dylatacją obwodową zabezpieczoną pianką dylatacyjną.

 

Izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne

Wykonana zostanie pozioma i pionowa izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna na płycie na gruncie oraz na ścianach fundamentowych.