Segmenty w Radzyminie: program “Mieszkanie dla młodych”

Radzymin, ul. Gen. Maczka
od 3470 zł/mkw
8

W roku 2014 wystartował nowy program pomocy dla kupujących nowe mieszkania i domy. Pomoc jest skierowana do osób nie mających więcej niż 35 lat (w przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego współmałżonka) i chcących otrzymać jednorazową dopłatę do wkładu własnego przy zaciągniętym kredycie w banku komercyjnym. Programem objęte są nowo wybudowane mieszkania do 75m2 i domy do 100m2 (w przypadku rodzin posiadających troje i więcej dzieci limity te zostają zwiększone do 85m2 i 110m2), a więc i nasza inwestycja spełnia w/w wymogi (po odjęciu powierzchni garaży). Okres kredytowania takiej inwestycji nie może być mniejszy niż 15 lat, a zobowiązanie musi być udzielone w złotówkach (PLN). Maksymalna wysokość wkładu własnego nie może przekraczać 50% wartości ceny zakupu mieszkania.

Wysokość dopłaty zależy od wartości odtworzeniowej mieszkania. Single i małżeństwa bezdzietne otrzymają 10%, małżeństwa z przynajmniej jednym potomkiem i osoby samotnie wychowujące dzieci 15%. Dodatkowo można ubiegać się o 5% dopłaty do kredytu, jeżeli małżeństwu lub osobie samotnie wychowującej dzieci urodzi się trzecie lub kolejne dziecko. Niestety może mieć to miejsce jedynie w przeciągu pierwszych pięciu lat od przystąpienia do programu.

Oczywiście podstawowym warunkiem jaki trzeba spełnić jest brak własnego lokum w momencie przystąpienia do programu jak i w przeszłości. Do kredytu można przystąpić z osobami, które dziedziczą bezpośrednio po nas lub my po nich (zstępni i wstępni),a także z rodzeństwem, teściami, małżonkami rodzeństwa, ojczymem lub macochą.

Lista banków komercyjnych biorących udział w programie:

  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.
  • Bank Polska Kasa Opieki S.A.
  • Getin Noble Bank S.A.
  • Alior Bank S.A.
  • SGB-Bank S.A.
  • Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
  • Bank Ochrony Środowiska S.A. (od 31.03.2014r.)
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. (od 01.04.2014r.)

Więcej informacji odnośnie programu znajdą Państwo pod tym adresem.

O firmie

MDGInvest to grupa kapitałowa. Od 1998 roku zajmujemy się działalnością na rynku nieruchomości. Oferujemy mieszkania i domy w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim, Radzyminie i Łomiankach. Obecnie w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. segmenty i apartamenty w Nowym Dworze Mazowieckim.

ZADZWOŃ

501-987-654

LUB NAPISZ

Imię

Email

Telefon

Please leave this field empty.

Wiadomość

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Polityka Prywatności.